Cehennem ve Yanık Protokolü

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

Biliniz ki dünya hayatı bir oyun, bir eğlence, bir süs ve kendi aranızda övünme, mal ve evlat çoğaltma yarışından ibarettir. Bu, tıpkı bir yağmura benzer ki; bitirdiği ot, ekincilerin hoşuna gider, sonra kurur, onu sapsarı görürsün, sonra çerçöp olur. Ahirette ise çetin bir azap; Allah’tan mağfiret ve rıza vardır. Dünya hayatı, aldatıcı bir zevkten başka bir şey değildir. (Hadid 57/20)

Sakın Allah’ı haksızlık edenlerin işlediklerinden habersiz sanma. Şüphesiz O gözlerin kapaklarını kırpmaksızın bakakalacağı güne kadar, onları ertelemektedir.(İbrahim 14/42)

Sen insanları, o azabın geleceği günle ilgili olarak uyar. Yanlışlar içinde olan o kimseler şöyle diyeceklerdir: “Rabbimiz! Kısa bir süreliğine bizi geri gönder de çağrına olumlu karşılık verelim ve elçilere uyalım.” Onlara denir ki: “Bizim düzenimiz bozulmaz, diye daha önce yemin edenler siz değil miydiniz? (İbrahim 14/44)

Azap Günü ve Cehennem Bilgisi Kuran Ayetleri Işığında nasıl anlatılmıştır? İlgili hadisler nelerdir? Dünya hayatında yanığa maruziyete tıbbi yaklaşım ve tedavi protokolü nedir?

Dr. Seda Sezer

Çalışma için lütfen tıklayınız…