Uzunca bir süredir, periyodik aralıklarla Süleymaniye Vakfı Din ve Fıtrat Araştırmaları Merkezi’nde Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır danışmanlığında Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin katılımıyla tez müzakereleri gerçekleştirilmektedir.

Müzakerelerde, tez aşamasındaki öğrencilerin çalışmalarına dair, birbirleriyle paylaşım ve görüş alışverişinde bulunmalarına, eleştiri, teyit ve tartışma ortamının oluşmasına imkân verilmekte, böylelikle başlangıç aşamasından tamamlanmasına kadar tez sürecinin verimli geçirilmesi ve iyi sonuçlar alınması hedeflenmektedir. Yapılan çalışmaların faydalı olduğuna dair geri bildirimler ve bu konuda oluşan güçlü kanaat, müzakerelerin kapsamının genişletilmesi düşüncesini doğurmuştur.

İlahiyat yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin her Cuma 16.00 – 18.00 saatleri arasında, bulundukları ortamdan internet aracılığıyla müzakereleri canlı olarak dinleme ve interaktif paylaşımda bulunmalarına imkânı verilecektir. Müzakerelere katılmak isteyenler, öğrenci belgelerini taratıp “[email protected]” adresine göndermeleri halinde kendilerine birer şifre düzenlenerek sisteme dâhil edileceklerdir.

Süleymaniye Vakfı Din ve Fıtrat Araştırmaları Merkezi, 0212 513 0093