Kitaplarımızla Alakalı Bir İddia ve Cevabımız

MESAJ: Abdülaziz hocam, sizi Ramazan ayında Habertürk’te izledim. Kur’an’a göre doğru bildiğimiz yanlışlar adlı kitaptan bahsettiniz. Bu kitabı bütün Malatya’daki kitap evlerinde aradım ama maalesef yok. Fakat en son bir kitap evinden aldığım habere göre zaten kitap piyasada yokmuş! Yayın evlerinden çok yüksek miktarda telif hakkı istiyormuşsunuz! Allah daha da versin. Sizin kazancınız beni ilgilendirmiyor ama bir an önce şu kitabı piyasaya sürerseniz memnun olurum.

Bu maili biraz sitemle yazıyorum. Çünkü piyasada olmayan bir şeyin reklamını yapıp insanları sokak sokak dolaştırmaya hakkınız yoktur.

Teşekürler. Allah yardımcınız olsun

ÖMER BAYTAŞ

MALATYA

CEVAP: Sayın Baytaş,

Kur’an Işığında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar kitabımız ve Süleymaniye Vakfı Yayınlarından çıkan diğer kitapların kitapevlerinde bulunmayışının sebebi olarak mailinizde yer alan gerekçe, tamamen bir şehir efsanesi ve art niyetli kişilerin iftirasıdır. Gerçek sebep ise belli geleneksel görüşlerin hâkimiyetini idame ettirmek isteyen yayınevi ve dağıtıcıların yayınlarımızı bulundurmayarak el altından engelleme gayretidir. Onun için internet üzerinden (www.suleymaniyevakfi.com) kitaplarımızı doğrudan tüketiciyle buluşturma yöntemini de işletiyoruz.

Yayınlarımızın tümünü internet üzerinden ücretsiz okuyabilir hatta indirebilirsiniz (http://www.suleymaniyevakfi.org/hizmetlerimiz/Kitaplarimizi-indirin.html). Sadece bu olanağın dahi “yüksek telif hakkı isteme” gibi bir iftirayı geçersiz kıldığını takdir edeceğinizi umuyoruz.

Sizler gibi ne istediğini bilen, Allah’ın sözleri ile kullarının saptırmalarını ayırt eden ve bunların delillerini bulma gayretinde olan bilinçli insanlar çoğaldıkça söz konusu engellemeler de aşılacaktır.

Süleymaniye Vakfı